תפריט

הרצאות לאירגונים

מאחורי כל עובד מצליח, עומד ארגון משקיע – כלי עבודה של מכון אדלר לארגונים תומכי משפחה

בחברה המערבית בכלל ובישראל בפרט, הקוד החברתי שם את העיסוק ואת חיי הקריירה במקום הראשון, מבחינת משאבי הזמן והאנרגיה שמשקיע האדם. ההתפתחות הטכנולוגית  המודרנית מעצימה את זליגת הזמן המוקדש לעבודה, אל תוך שעות הפנאי . כך, הופך האיזון בין חיי המשפחה והקריירה, לדק ביותר.

המשפחה –  מהווה את החוסן, העוצמה והכוח המניעים את העובד.

העבודה – מעצימה את האדם ומספקת לו משמעות, ככל שתחושת השייכות שלו לארגון חזקה יותר.

שני הגורמים מזינים זה את זה וכאשר האיזון בין השניים מופר- לעובד קשה לתפקד.

מכון אדלר הינו מלכ"ר הפועל בישראל משנת 1963 לקידום ופיתוח מערכות היחסים במעגלי החיים המרכזיים של העובד: משפחה, עבודה וחברה, ומציע למעסיק ולארגון מגוון כלים מקצועיים להגברת תחושת האיזון בחיי העובד, ולשיפור תפקודו המקצועי.

כלי עבודה מרכזיים לארגון:

קבוצות הדרכה להורים – לחיזוק מיומנויות הוריות והנהגת המשפחה לצד פיתוח הקריירה – האיזון המורכב של חיי המשפחה עם חיי העבודה.

יעוץ פרטני/זוגי/משפחתי – מיועד לעובדים ומשפחותיהם בעיתות מעברים ומשברים ודילמות יום יומיות, הקשורות בגידול הילדים וביחסים במשפחה. מיועד למשפחות נורמטיביות, מתפקדות.

ייעוץ ארגוני הומניסטי – סדנאות לפיתוח צוות ומערך יחסים ותקשורת בינאישית בין עובדים ומנהלים, והגברת תחושת השייכות והמוטיבציה האישית.

הרצאות לארגונים –  הרצאות של מיטב המרצים בכל רחבי הארץ , במגוון נושאים הקשורים ביחסים בכלל,  וביחסים במשפחה בפרט.

הכנה לפרישה מהעבודה –  עבודה בקבוצות- הקניית  מיומנויות הדרושות להתארגנות מחדש, ובניית תכנית אישית. סיוע לפורש בניצול המצב החדש להתחזקות ותיעול היכולות לכיוונים חדשים.

 

פרטים נוספים על כל אחד מכלים אלו,  וייעוץ נוסף בכל הקשור לפיתוח מערכת היחסים בין משפחה לעבודה, ניתן לקבל ביחידה לקשרי הקהילה במכון אדלר: liane@m-adler.com / 09-9727910 

  

נושאים מרכזיים להרצאות בארגונים

"איזון קריירה-משפחה"  –

בימינו רבים חווים קונפליקט בין הרצון להקדיש זמן ומאמץ לטיפוח הקריירה לבין הרצון להשקיע במשפחה. זמננו מוגבל והתביעות רבות.

אז מה עושים כאשר עולם העבודה מתנגש עם עולם המשפחה? כיצד משלבים בין הורות וקריירה? כיצד מתמודדים עם זוגיות כפולת קריירה? הדרכים למציאת האיזון בין הבית לעבודה, בין ה"אני" ל"אנחנו"  ובין הפרטי לציבורי.

תחושת שייכות –   לכל בני האדם יש מטרה זהה : להרגיש שייכים ובעלי ערך.  כולנו פועלים מתוך הרצון להרגיש שייכות לקבוצה בה יש לנו מקום ומשמעות.  ההרגשה שאני לא שייך, לא רצוי ולא נחוץ, יוצרת זרות וניכור ומובילה לפיתוח רגש נחיתות כואב.

השקפת עולם אנכית/אופקית –    השקפת העולם האנכית המשקפת סולם עליו נאבקים מי יותר ממי ומי פחות ממי – הוא אחד הגורמים המשמעותיים למצוקות ולסבל האנושי. השקפת העולם האופקית משקפת את האמונה בשיויון הערך של כל בני האדם. אין זה אומר שכולם זהים, אבל כולם נחוצים, חשובים, משמעותיים ובעלי ערך.  אדם החושב אופקית איננו עסוק במדידת  מיקומו או ערכו אלא פנוי להשקיע בעשייה, פיתוח אישי שלא על מנת להרשים אחרים…

אינטרס חברתי –   על פי אדלר לאדם נטייה ויכולת מולדים לחיי חברה ושיתוף פעולה.  היכולת המולדת הזו דורשת טיפוח ועידוד תמידיים, מלידה.  האינטרס החברתי מתייחס להווה ולעתיד ולכל היקום כמערכת – מתאים מאד לתיאוריות האקולוגיות העדכניות המתייחסות לאנושות וליקום ויחסי הגומלין ביניהם.

עקרון התפישה סובייקטיבית –    המציאות היא בעיני המתבונן. כל אדם "רואה"  את המציאות באופן שונה. עד כמה ניתן להבין פרשנויות, לגשר בין ההבנות הסובייקטיביות השונות ? ואיך מתקשרים את ההבנות השונות……..

החיים הם מה שאנחנו עושים מהם

יצירת שינוי בחיים מתחיל בהסכמה לא להניח הנחות אלא לפתוח, לבדוק, לבחון מחדש תבניות חשיבה מקובלות. תבניות החשיבה מתעצבות בגיל צעיר ורובן אינן מודעות לנו. בעזרת פיתוח המודעות ניתן להתבונן בהגיון הפרטי, להרחיב את אפשרויות הבחירה, להכיר את היכולות האישיות, וללמוד לקחת אחריות ובכך להנהיג את המציאות ולא להיות מונהגים על ידי האירועים בחיינו. גם כאשר האירועים אינם בשליטה, עדיין ניתן לבחור פרשנות ולאתר אלטרנטיבות חדשות.

   

עשרות מרצים מנוסים, בוגרי המכון, ירתקו את העובדים והמנהלים, בכל עת ובכל אזור בארץ!

ההרצאות יכולות להתקיים בארגונים, בחברות עסקיות, בצה"ל, בבתי ספר ובאירועים חברתיים וקהילתיים.

 

פרטים נוספים על כל אחד מכלים אלו,  וייעוץ נוסף בכל הקשור לפיתוח מערכת היחסים בין משפחה לעבודה, ניתן לקבל ביחידה לקשרי הקהילה במכון אדלר: liane@m-adler.com / 09-9727910                                                 

לרשימת הרצאות לדוגמה לחצו כאן