תפריט

גירושין בשיתוף פעולה – מה זה?

גירושין בשיתוף פעולה בקבוצת אדלר, הינו הליך הסכמי המציע אלטרנטיבה מכבדת, יעילה וחסכונית להליך המסורתי של גירושין בבתי משפט ובבתי הדין הרבניים. במכון, צוות מומחים מכל תחומי הדיספלינות של המשפחה (עורכי דין, מטפלים משפחתיים, עו"ס, יועצים כלכליים), שעבר הכשרה לגירושין בשיתוף פעולה ואשר פועל במטרה לסייע לבני הזוג להגיע להסכם גירושין הוגן, מקיף וכזה שרואה את טובת כל אחד מבני המשפחה בהליך הגירושין וגם לאחר שלב הפרידה.

בדומה להליך הגירושין המסורתי, לכל אחד מבני הזוג מתמנה עו"ד מומחה לדיני משפחה שמייצג אותו ואת האינטרסים שלו בהליך. בשונה, עורכי הדין המייצגים את כל מבני הזוג אינם חדורי מוטיבציה ל"לנצח" את הצד השני אלא לסייע ללקוח שלהם ליצור פתרונות ומענה לסוגיות והמחלוקות העולות בהליך הפרידה אך מתוך ראייה רחבה של טובת הצד שכנגד וילדי בני הזוג. אם ההליך מופסק על ידי מי מהצדדים, עורכי הדין לא יוכלו לייצג את הצדדים בבית המשפט.

לבני הזוג, מתמנים יועצי גירושין, מטפלים משפחתיים מוסמכים מטעם מכון אדלר בעלי ניסיון וידע מצטבר בנושא היחסים במשפחה ובדגש על הורים וילדים, זוגיות, משבר הגירושין ובניית פרק ב'. יועצי הגירושין, מעניקים לבני הזוג תמיכה, הדרכה והכוונה בהליך הגירושין ולאחריו. יועצי הגירושין עברו הכשרה בהליך זה והינם מיומנים בעבודת צוות תוך שיתוף פעולה בינם לבין עורכי הדין.

במקרה הצורך ובהתאם לצרכי בני הזוג יתווסף לצוות גם מומחה פיננסי שיסייע בפתרון מחלוקות רכושיות וכספיות של בני הזוג ו/או מומחה שהוא פסיכולוג ילדים.

בתחילת ההליך בני הזוג חותמים על הסכם השתתפות שמשמעותו רצון טוב והדדי להגיע להסכם גירושין על דרך הכבוד ההדדי, ההוגנות, השקיפות והאמונה כי דרך המו"מ השיתופי היא הדרך הנכונה ביותר להגיע להסכם גירושין.

שיתוף הפעולה בין בני הזוג ואנשי המקצוע משיג תוצאות טובות יותר ומהירות יותר מאשר הליך בבית המשפט. ההליך במכון אדלר, זול יותר מהליך של גירושין בבית המשפט בשל היותו מכוון לדרך ההסכמות ולא למלחמות. ההליך מאפשר יחסים תקינים יותר בין ההורים תוך מזעור קונפליקטים עתידיים ומהווה את הדרך הטובה ביותר לסייע לילדים להתמודד עם תהליך פרידת ההורים.